Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Федора Потушняка

Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Федора Потушняка
зірочок - 5, відгуків - 1
м. Ужгород, просп. Свободи, 16
09:00 -19:00 (нд. 10:00 - 17:00, сб. - вихідний)
+38 (03122) 2-39-82, 2-39-98

facebook

Головна наукова бібліотека Закарпатської області, створена у вересні 1945 року як обласна бібліотека для дорослих, 1980 року отримала статус обласної універсальної наукової бібліотеки.

Бібліотека має фонд рідкісних та цінних видань ХІХ-ХХ століть, серед яких прижиттєві видання видатних діячів культури та мистецтва, енциклопедії, словники. Частина з них увійшла до Державного реєстру національного культурного надбання України.

Відділи та підрозділи бібліотеки

Відділ наукової інформації та бібліографії
просп. Свободи, 16; ІІ поверх
Телефон: (03122) 2-39-82
У відділі зібрано довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, основну частину якого, крім довідкових видань, становлять каталоги і картотеки, що дають повне уявлення про фонд бібліотеки, дозволяють читачам підібрати потрібну літературу та одержати необхідні довідки і консультації кваліфікованих бібліографів.

Відділ обслуговування
просп. Свободи, 16; ІІІ поверх
Тел.: (0312) 67-11-16
Здійснює обслуговування книгами, періодичними виданнями всіх користувачів, зокрема, спеціалістів різних галузей господарства, освіти і культури, науковців, а також студентів вузів, середніх спеціальних навчальних закладів, учнів шкіл, ліцеїв, гімназій.

Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів
просп. Свободи,16
Тел.: (03122) 2-39-82
У відділі акумулюються всі електронні ресурси бібліотеки. Тут працюють спеціалісти, які відповідають за роботу комп’ютерної та мультимедійної техніки, що знаходиться у різних відділах бібліотеки. Програмісти працюють над створенням необхідних бібліотеці програм, проводять навчання бібліотечних працівників роботі з програмними продуктами.
Тут формується і надається в користування фонд на нетрадиційних носіях інформації.
В структурі відділу функціонують: Інтернет-центр та Регіональний тренінговий центр.

Відділ краєзнавства
просп. Свободи, 16; ІІІ поверх
Тел. (0312) 67 -11-16
Тим, кого цікавить інформація про наш край та проблеми краєзнавства, відділ пропонує один із найповніших фондів Карпатики – книги, альбоми, каталоги виставок, збірники нот та інше – майже 24 тис. документів; довідково-бібліографічний апарат тощо.

Відділ зберігання бібліотечних фондів
просп. Свободи, 16, І поверх

Відділ формування фондів
просп. Свободи, 16, І поверх
Здійснює поточне комплектування та доукомплектування фонду бібліотеки вітчизняною та зарубіжною літературою і періодичними виданнями, приймає книги та інші носії інформації, подаровані видавництвами, окремими авторами та меценатами. Імена дарувальників та назви подарованих видань вносяться в електронну пам’ять бібліотеки, а книги періодично експонуються на виставках “Книга з автографом”.

Відділ каталогізування
просп. Свободи, 16, І поверх
Головна мета відділу – забезпечити швидке одержання інформації про наявність документів у фонді бібліотеки.

Інформаційно-ресурсний центр
просп. Свободи, 16, ІІ поверх
Інформаційно-ресурсний центр “Вікно в Америку”, створений у бібліотеці за грантом Посольства США в Україні. Центр має на меті надання актуальної інформації про США, американські програми допомоги та обміну, та поповнення фондів бібліотеки англомовними виданнями.

Сектор обліку користувачів
просп. Свободи, 16, І поверх
Звідси починається запис користувача як читача бібліотеки та перереєстрація. Тут користувач ознайомиться з правилами, послугами, структурою, фондом бібліотеки.

Відділ документів іноземними мовами
вул. Капітульна, 10
Тел.: (0312) 61-44-21
Відділ документів іноземними мовами – спеціалізований відділ, що здійснює обслуговування користувачів різних категорій, які потребують інформації іноземними мовами.

Науково-методичний відділ
просп. Свободи, 16, ІІ поверх
Тел.: (03122) 2-39-98
Науково-методичний відділ – це інтелектуальне ядро бібліотеки, що допомагає бібліотечній мережі області вписатись у нову реальність з найменшими втратами і найбільшою ефективністю. Наше гасло: “Змінюємось, змінюючи інших.”

Відділ художньої літератури
просп. Свободи, 16; ІІ поверх
У книжковому фонді відділу – українська та світова художня література, твори сучасних авторів, а також фонд комерційної літератури.
У відділі працює сектор міжбібліотечного абонементу (МБА), який дає змогу читачам замовляти літературу, що відсутня у фондах бібліотеки, з інших бібліотек України.

Останній вівторок кожного місяця – санітарний день.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх