Зоологічний музей Ужгородського Національного Університету

Зоологічний музей Ужгородського Національного Університету
залиште відгук
м. Ужгород, вул. А. Волошина, 54
вт. - пт.: 9:30 - 14:30
+38 (0312) 61-66-50

Зоологічний музей УжНУ заснований 1945 р. при біологічному факультеті. Завідуючий кафедрою зоології доцент Ілля Іванович Колюшев та перший директор музею Марія Яковлівна Кучеренко.

Спочатку виставочні колекції звірів, птахів, риб, комах та інших тварин були створені на базі експонатів Ужгородської, Берегівської та Мукачівської гімназій і подарунків з різних наукових установ країни. Також проводився обмін між зоологічними музеями міст Одеси, Ташкента, Томська, Львова, Москви, Самарканда.

Експозиційна частина у виставкових залах музею нараховує біля 5 тисяч експонатів. Крім того, у наукових фондових приміщеннях зберігаються колекції, що нараховують понад 150 тисяч одиниць комах, риб, птахів, ссавців.

У зоомузеї представлена фауна усіх континентів та океанів світу. Особливої уваги заслуговує колекція хижих птахів та сов (170 екземплярів), яку зібрав на поч. ХХ ст. ужгородський орнітолог-натураліст А. Грабар. Вона є однією з найкращих у Центральній Європі.

Помітне місце в експозиції займають колекції тропічних жуків та мисливські трофеї (роги) копитних тварин, що зібрав інший ужгородець — Лаудон.

Щороку співробітники зоомузею проводять наметові орнітологічні табори в різних кутках Закарпаття. Підтримують робочі контакти з Інститутом зоології ім. І. Шмальгаузена НАН України (Київ), Природничим зоомузеєм НАНУ (Львів), Ужанським Національним природним парком, а також з вченими з інших країн Європи. Сьогодні музей відіграє роль Наукового центра області.

Екскурсії замовляти за 3 дні до їх проведення за тел.: (0312) 61-66-50
Екскурсії проводяться як індивідуально так і для груп не більше 40 осіб в одній групі
Під час проведення екскурсій в музей заходити заборонено

Реклама на сайті

Коментарі

вверх