Меморіальний будинок-музей народного художника України А. Коцки

Меморіальний будинок-музей народного художника України А. Коцки
зірочок - 1, відгуків - 1
м. Ужгород, вул. Віннична, 20
вт. - сб.: 9:00 - 17:00, нд.: 13:00 - 17:00, сб. - вихідний
+38 (0312) 63-16-91

Меморіальний будинок-музей народного художника України А. А. Коцки працює з 1990 року. Після смерті художника його сестра Ганна Андріївна Коцка передала в дар державі полотна і бібліотеку, архів і мебли, його пензлі і фарби — все те, що оточувало художника за життя.

Андрій Коцка народився 23 травня 1911 р. в м. Ужгород. У 1931 р. закінчив школу малювання в Ужгороді, де навчався у відомих майстрів Ерделі та Бокшая. У 1942 році закінчив Академію образотворчого мистецтва в Римі (Італія) у відділенні монументального живопису. Член національної Спілки художників України з 1946 р. Народний художник України (1982). Центральне місце в його творчості займає образ землячки-верховинки. На думку мистецтвознавців, основним досягненням Андрія Коцки є його пошук і знахідки ідеального образу закарпатської жінки, які проявилися в серії робіт художника («​​Гуцулки» і «Дівчата»).

Біографічний розділ меморіального будинку-музею А. А. Коцки розповідає про життєвий та творчий шлях митця. В майстерні художника представлено портрети та пейзажі різних післявоєнних десятиліть. Рідний край на все життя залишається його улюбленою темою.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх