Лекція «Українська світломузика від 1960-х до сьогодні. Сторінка Закарпаття»

Лекція «Українська світломузика від 1960-х до сьогодні. Сторінка Закарпаття»

26 квітня 2018, 19:00

Арт-центр «ILKO Gallery» (вул. Кошицька, 28)

Вартість

80/200 грн*

У другій половині ХХ століття, надихнувшись експериментами Скрябіна і Чюрльоніса, українські художники, інженери і композитори починають створювати складні світлодинамічні перформанси. Інженерні рішення для пультів і проекторів допомагали втілювати візуальний образ, що рухався у такт музиці. Українські театри світломузики, світложивопису, музики світла і кольору – були не поодинокими проектами, але певною художньою тенденцією для українського мистецтва 1960-80-х років.

Художники, що працювали зі світлом і музикою, створювали свої перформанси у Києві, Одесі, Харкові, Полтаві, Ужгороді. Деякі з них існують і дотепер, як в Україні, так і за її межами.

Ужгородський міський світломузичний театр – Lux Aeterna у 1982 році відкрив свої двері для широкої публіки перший стаціонарний світло-музичний театр, яких на той час було всього декілька в Радянському Союзі. З 1987 року театр переїхав в будівлю облмуздрамтеатру та почав називатися професійним обласним світлотеатром Lux Aeterna. У 1990 році отримав статус міжнародного.

Під час події відбудеться зустріч з Данієлем Фрідманом – режисером і засновником театру.

*Вхід: 200 грн, студентам – 80 грн.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх