Лекція від освітньої платформи Nomen «Геополітика Закарпаття: можливості й виклики»

Лекція від освітньої платформи Nomen «Геополітика Закарпаття: можливості й виклики»

21 січня 2017, 14:00

Вартість

50 грн

Зустріч із професором факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу, директором Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції, керівником Інформаційного Центру ЄС в УжНУ, доктором наук Ігорем Тодоровим на тему «Геополітика Закарпаття: можливості й виклики».

Ігор Тодоров від народження до 2014 року мешкав у Донецьку. З початком російської окупації тимчасово переїхав до Криму, а звідти – до Ужгорода. Ще у 2012 професора міжнародних студій запрошували до західноукраїнських університетів як експерта з питань Сходу України, а вже у 2016-му запросили до Маріуполя як експерта з українського Заходу. Ігор Тодоров – фахівець, здатний поглянути на Закарпаття водночас зсередини і збоку, і на зустрічі з ним ми обговоримо особливості, ризики і перспективи регіону, що протягом століть перебував і досі перебуває на перетині геополітичних інтересів різних держав.

На лекції будуть розкриті такі питання: історичне підґрунтя геополітичної ролі Закарпаття в Центрально-Східній Європі.
Закарпаття за часів Київської Русі і тисячолітнього перебування у складі Угорського королівства,
Роль Мукачівської єпархії греко-католицької церкви на Закарпатті,
«Золота доба» у складі Чехословацької республіки, геополітичні наміри СРСР та гібридна війна з Чехословацькою республікою,
Політичне русинство та його коріння,
Поліетнічність і полікультурність сучасного Закарпаття як результат історичних процесів. Бізнесові, культурні, політичні впливи,
Угорщини, Словаччини, Чехії та Румунії, транскордонне співробітництво,
Перспективи регіону в контексті європейської геополітики.

Проводить лекцію освітня платформа Nomen – організація, що проводить лекції, публічні розмови, прогулянки, освітні подорожі та культурно-туристичні корпоративні програми. Спікерами Nomen є українські митці, мистецтвознавці, критики, дослідники, підприємці, менеджери культурних та освітніх проектів.

Мітки:

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх