Лекція від освітньої платформи Nomen «Архітектура модернізму: Ужгород у світовому контексті»

Лекція від освітньої платформи Nomen «Архітектура модернізму: Ужгород у світовому контексті»

04 лютого 2017, 14:00

Вартість

55 грн

Будівлі міжвоєнного періоду (1919-1939) говорять більше, ніж ми звикли помічати. Саме в цей час поступово відбулася революція в підході до забудови, заклалися основи сучасної архітектури – бездоганно лаконічної для фахівців і незрозуміло простої для більшості містян. Поєднання нових технологій і матеріалів, відмова від надмірного прикрашання, авангардність мислення архітекторів стали передумовою виникнення архітектури модернізму. «Менше означає більше» – цей вислів німецького архітектора Людвіга Міса ван дер Рое якнайкраще ілюструє зосередженість на призначенні забудови.

У міжвоєнний період Ужгород і решта Закарпаття опинилися у складі Чехословацької республіки, а, отже, і у контексті світового модернізму. Власним баченням особливостей архітектури модернізму в Ужгороді поділиться художниця й урбаністка Ліна Дегтярьова.

Протягом публічної розмови з Ліною Дегтярьовою будуть розглянуті економічні й політичні передумови виникнення архітектури модернізму в світі на прикладі кількох держав – Третьої французької, Чехословацької, Турецької і Польської Республік, Німецької держави, США та інших; Присутні дізнаються про особливості втілення нових архітектурних стилів на території Чехословацької республіки, до якої входив Ужгород у міжвоєнний період; проаналізють споруди ужгородського модернізму з точки зору функційності.

«Архітектура для мене є предметом самоосвіти, і через усвідомлене захоплення я можу займатись цим більш глибоко, аналізуючи те, що вдалося побачити у численних мандрах і відрядженнях. Я розповідатиму про архітектуру модернізму через призму сприйняття візуала, художника. Це не буде гід по архітектурних стилях чи суцільне порівняння нашої забудови з закордонними взірцями. Розповідатиму про архітектуру модернізму передусім через логіку її появи та функційне призначення», – говорить Ліна Дегтярьова.

Тривалість зустрічі: 2 години.

Мітки:

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх