Фотовиставка Банкуті Андраша «Будні»

Фотовиставка Банкуті Андраша «Будні»

06 серпня 2016 - 23 серпня 2016

Арт-центр «ILKO Gallery» (вул. Кошицька, 28)

Вартість

Вхід: 20 грн, студентам - 10 грн

Народження вільної України очима угорського фотокореспондента. Добірка світлин Банкуті Андраша, зроблених у період між 1989 та 2008 роками.

Андраш Банкуті
народився 1958 р. у м. Будапешт.
Після закінчення середньої школи склав іспит на професійного фотографа, а також отримав спеціальність фотокоресподента у журналістській школі при Угорській Асоціації журналістів. У 1995-2012 рр. обімав посаду завідувача відділу фотокоресподенції найбільш вагомого угорського політично-економічного часопису HVG, сьогодні є фоторедактором видання Figyelő та головним редактором журналу Digitális Fotó Magazin.

Активний учасник угорського фотографічного суспільного життя. Задля угорської фотографії виконує безліч обов’язків на різних посадах: він є одним із засновників Будинку угорських фотографів (Будинок Маї Мано), ініціатором виставок фото-преси, членом кураторіїв та керівного складу професійних фотографічних спілок. Десять років поспіль є головним редактором книжкової серії «Фотографії року». Викладає в кількох університетах та на різних професійних курсах. Виступав кураторм багатьох вітчизняних та закордонних виставок.

Основною особливістю робіт митця є його індивідуальний погляд. Його світлини є суспільно-політичними епохальними свідченнями, показаними очима фотографа з його індивідуальним підходом до зображуваної теми. Якщо цей погляд сприйнятний для глядача, то фотографія виходить вдалою. Об’єктом такого фото може бути як панк, або скінхед, так і політик, шахтар або бомж.

В одному із своїх інтерв’ю митець зізнався: « Дуже люблю фотографувати людей, по суті це психологічний момент, якщо людина має можливість поїхати у будь-яких куточок світу, то певно може фотографувати людей. Сьогодні вже складніше, якось всі стороняться фотоапаратів, але якщо сприймуть людину, в даному випадку мене, і я зможу переконати їх, що нічого поганого не входить у мої наміри, то всі погоджуються на співпрацю. Люди погоджуються на фотографування, і через деякий час, коли вже довго перебуваю біля них, мені вдається зробити фото у невимушених моментах, без лишнього позування».

Часто подорожував до Радянського Союзу та до його країн-наступників. Чудове місце, де завдяки здатності розбиратися у людях, зміг зробити надзвичайні знімки, фотоессе. Під назвою «Російські люди – 2006» митець видав збірку своїх прес-фотографій, зроблених у Радянському Союзі.

У 1999 році отримав премію ім. Андре Кертеса, завдяки якій підготував матеріаливиставки «Паризькі ночі».
У 1983 році Міжнародна спілка журналістів присвоїла Банкуті Андрашу звання Міжнародного майстра прес-фотографії.
У 1991 році на фотоконкурсі Interpress отримав гран-прі конкурсу,
у 1993 році удостоєний премії ім. Балог Рудольфа та Пулітцерівської премії,
у 2010 р. – премії ім. Танчич Мігаля.

Книги митця: Балет Дьйор (1999), Крайні цінності (2003), Люди (2007).
Роботи фотографа зберігаються в Угорському музеї фотографії, в Історичному фотоархіві Угорського національного музею.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх