Ужгородський ботанічний сад

Ужгородський ботанічний сад
зірочок - 4, відгуків - 1
м. Ужгород, вул. Ольбрахта, 6
пн. - пт.: 8:00 - 17:00, сб. - нд. - вихідний
+38 (0312) 3-35-92

Ужгородський ботанічний сад – частина структури Ужгородського національного університету, пам’ятка садово-паркового мистецтва державного значення.

В саду є сотні незвичних для Закарпаття рослин: секвоядендрон гігантський (мамонтове дерево), клен цукровий, бамбук курильський, каштан їстівний, верба пані Матсуди, тополя бальзамічна, верба вавилонська, софора японська та інші.

Всього в ботанічному саду зібрано 3 900 видів і сортів рослин відкритого ґрунту і 1 100 тепличних. У дендрарії росте близько 800 видів дерев і чагарників. У саду налічується 130 видів і різновидів хвойних рослин, зокрема: тис, метасеквойя, кипарис болотний. Флора Закарпаття представлена 400 видами рослин, серед яких такі ендеміки, як бузок угорський і волошка карпатська. На альпійській гірці представлена флора гір, це 150 видів рослин, у тому числі едельвейс.

Декоративне квітникарство в ботанічному саду представлено 1200 видами, серед яких 120 видів троянд, 50 видів гладіолусів, 25 видів хризантем, 20 видів лілій. У оранжереї ботанічного саду ростуть тропічні і субтропічні рослини: банан, мімоза, лавр, евкаліпт, папайя, 10 видів пальм, 250 видів кактусів.

Посадки розміщені за географічним принципом, з ділянками американських, кавказьких, середньоазійських, китайських, далекосхідних рослин. Недалеко від входу в сад розбитий невеликий відкритий сквер. Поруч з територією ботанічного саду розташована Ужгородська дитяча залізниця.

Реклама на сайті

Перегляньте також

Коментарі

вверх