Театральна площа

Театральна площа
залиште відгук
м. Ужгород

Колись тут був пустир, який постійно затоплювало водами з річки Уж. Все змінилося, коли на берегах річки Уж почали зводити готель «Корона» і театр. У 1911 році в «Короні» вперше були проведені кіносеанси. У ті часи площа називалася «Нова площа».

Свою теперішню назву вона отримала на честь відкриття театру, яке відбулося у 1920 році прем’єрою вистави «Наталка Полтавка». Ще в сімдесяті роки центром площі служив фонтан, але його демонтували. З якої причини було прийнято таке рішення, ніхто точно сказати не може. Крім фонтану на території площі була споруджена Дошка пошани, на ній знаходилися фотографії почесних городян.

На площі знаходиться сцена, де відбуваються різні урочисті заходи. Розтошований пам’ятник Рошковичу. На іншому березі річки Уж знаходиться музично-драматичний театр. Біля лялькового театру стоїть колишня будівля однієї з найбільших у Європі ортодоксальних синагог, побудована тут ще у 1904 році. Саме тут можна побачити один з кращих органів в Україні з трьома клавіатурами і 2250 трубами. У будівлі синагоги тепер розмістилася філармонія.

Зовсім поруч розташовується одна з перших дитячих залізниць довжиною 1,5 км і місцевий парк імені Євгена Фенцика. Він був місцевих поетом і драматургом. Також недалеко знаходиться Пішохідний міст, що до війни був транспортним. Готель «Крона» стоїть і досі, а біля нього Закарпатський інститут ім. А. Волошина.

Реклама на сайті

Перегляньте також

Коментарі

вверх