Скільки вулиць у Закарпатській області могли потрапити під Закон про декомунізацію

Скільки вулиць у Закарпатській області могли потрапити під Закон про декомунізацію

Яндекс.Карти було запущено в Україні 2006 року. Зараз на них нанесено детальні схеми усіх міст і багатьох менших населених пунктів країни із вулицями та будівлями. Щоб карти залишалися точними й актуальними, українські картографи Яндекса оновлюють їх щомісяця, відстежуючи зміни й перейменування топонімів. До 21 листопада місцева влада українських міст, селищ і сіл має змінити назви низки об’єктів відповідно до прийнятого півроку тому Закону про декомунізацію. Яндекс вивчив, скільки вулиць, на думку експертів, могло потрапити під його дію у населених пунктах Закарпаття*.

Із майже 1500 вулиць, провулків, проспектів і площ Закарпатської області, нанесених на Яндекс.Карти, Закон про декомунізацію станом на початок вересня поширювався менше ніж на 80 топонімічних об’єктів. Найпопулярніші назви таких вулиць – Жовтнева, Першотравнева і Пролетарська (6, 5 і 4 топоніми відповідно). Це доволі низький показник для країни. Приміром, лише у Києві та Київській області досі налічується 201 Жовтнева вулиця і 97 Першотравневих, а загалом Закон поширюється на понад 2000 об’єктів столичного регіону.

Скільки вулиць у Закарпатській області могли потрапити під Закон про декомунізацію

Якщо узяти всі «радянські» вулиці Закарпаття та з’єднати в одну, вона буде завдовжки 76 км: приблизно стільки від Ужгорода до Виноградова навпростець. Для порівняння: дорога, складена з усіх «радянських» вулиць Київщини, простяглася б на 2200 км – це як від Ужгорода до Мадрида.

Скільки вулиць у Закарпатській області могли потрапити під Закон про декомунізацію

Про те, скільки вулиць потрапило під дію Закону про декомунізацію по всій Україні, можна прочитати у блозі Яндекс.України.

Інфографіку про найпопулярніші «радянські» назви вулиць в інших областях України та їх довжину можна переглянути в альбомі (ТУТ).

*Дослідження ґрунтується на рекомендаціях стосовно перейменування вулиць, підготовлених Інститутом національної пам’яті України, Департаментом громадських комунікацій Київської міської державної адміністрації, а також робочими групами з декомунізації, міськими радами, топонімічними комісіями, комісіями з упорядкування найменувань вулиць в обласних центрах України, місцевими краєзнавцями та активістами. Враховано вулиці, провулки, площі та інші об’єкти на Яндекс.Картах, які станом на початок вересня 2015 року ще не було перейменовано або рішення про їх перейменування ще не набули чинності й, відповідно, не були відображені на картах.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх