Надзвичайне музикування незвичайних гуртів

Ужгород розчинявся в сутінках . Повітря пахло весняним теплом, змішаним
з запахом паленого хмизу. Під вечір ми нарешті доплентались до клубу «Фантом». Не відступаючи від всеукраїнської традиції , з початком концерту запізнились на годину. Того вечора клуб зібрав до купи три особливі музичні гурти. Кардинально різні стилі , манера та звучання. Оригінальність – ось що стало головною причиною, щоб зіграти разом
IN SUBMARINE, ПАЛАЮЧИЙ КУЩ та LIQUID BREAK.

Першими вийшли на сцену IN SUBMARINE з Ужгорода. Патлаті хлопці взялись за інструменти та з перших акордів заявили, що їхня музика зачепить за живе. Пронизливі гітарні соло та протяжні тони бас-гітари композиції «Fly bird fly» звучали енергійно та суворо. У треку «Creckers» серед абсолютно автентичних мотивів прослуховувались King Crimson. Справжня альтернативна музика має черпати зі своїх не менш альтернативних попередників. Напруга звучання спала, ритм сповільнився, вокаліст дістав губну гармоніку , війнуло Led Zeppelin. Захотілось вогнищ і фестивалів. Хоча перед очима були одні шкіряні диванчики та тьмяне клубне світло.

Наступними вийшли хлопці з Чернівців – ПАЛАЮЧИЙ КУЩ. Їхня музика тримала зал у приємному збудженні доки хлопці не винесли останній інструмент зі сцени. Наростаючою напругою в стилі Kasabian почався перший трек – «Go-go». Антон, фронт-мен гурту, не поступався манерою та харизматичністю гігантам бріт-попу та інді Тому Йорку та Ноелю Галахеру. Хлопці дуже впевнено тримались на сцені. Не зважаючи на те, що вони знаходяться на рівні андеграунду( на жаль не мають жодного студійного запису), їхня музика швидко стала впізнаваною, тому і бажаною. Мало хто в Україні якісно грає інді.

ПАЛАЮЧИЙ КУЩ виконав композиції «Tom», «Twin» , «Winter». Їхня «Trioli» – це три хвилини насолоди в стилі Oasis. Як і соло, так і бас-гатара , ударні та вокаліст звучали надзвичайно технічно, продумано та злагоджено. Композиція «Kashmir» на кілька хвилин сповільнила шалений темп музики. . Психоделічний трек, радіохедівський за характером звучання. Наступні : «6*4» та «Synthizer» – це був спільний драйв публіки та музикантів. Хлопці просто світились енергією , а люди під сценою кинулись в шалений слем. Їх довго не відпускали зі сцени, музиканти то забирали інструменти, то знов ставили їх назад.

Хед-лайнерами цього альтернативного вечора стали гості з Харкова- LIQUID BREAK. Хлопці грають live drumandbass. Вже другий рік в нас на хвильні популярності тримається драм. Правда, гуртів, які робили б таку музику , не кажучи вже про те, що б якісно робили – практично немає. В Україні LIQUID BREAK претендують на звання піонерів у сфері подібної музики. Хлопці зіграли дуже багато треків, серед яких «Beating» , «Mutant Dabster»,
«Song of siren», «Karate kid», вже досить відому «Waiting 4 answer» та багато іншого. Хлопці звучали технічно правильно, найбільшу експресію видавав барабанщик, ударні майже горіли від його тактів. Суворо то зосереджено тримались басист та programming/ соло гітара. Під цю музику хотілось відриватись із закритими очима, повністю віддаватись ритму і просто космічному звучанню. Під сценою люди реалізовували музику в рухах, в купі з музикантами вони ловили хвилю психоделічних нот.

LIQUID BREAK закрили трійку неординарних гуртів. Хлопці теж кликали «на біс» , ніхто не хотів прощатись з цим справжнім музичним кайфом.

Ужгород до кінця поглинула ніч. Було неповесняному тепло. Перед нами лежала довга дорога на вокзал. У вусі ще тримались обривки мелодій та відчувався затишок від спільної радості.

Ляхович Мирослава

Мітки:

Реклама на сайті

Коментарі

вверх