Дві дерев'яні церкви Закарпаття внесено до списку ЮНЕСКО

Дві дерев’яні церкви Закарпаття внесено до списку ЮНЕСКО

церква Вознесіння Господнього в Ясіня (Закарпатська обл., 1824 р.)

церква Вознесіння Господнього в Ясіня (Закарпатська обл.; 1824 р.)
Дерев’яні церкви в Польщі та українських Карпатах офіційно внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 21 червня 2013 року. Таке рішення було прийнято на 37 сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що відбувся у Камбоджі. Повна назва об’єкту – “Дерев’яні церкви Карпатського регіону в Польщі та Україні” (“Wooden Tserkvas of the Carpathian Region in Poland and Ukraine”).

церква Собору святого Архангела Михаїла в Ужку (Закарпатська обл., 1745 р.)

церква Собору святого Архангела Михаїла в Ужку (Закарпатська обл.; 1745 р.)
До списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО увійшли вісім об’єктів на території України та вісім – на польській території. Зокрема, церква святого Юрія у Дрогобичі (Львівська обл.; II пол. XVII ст.), церква Пресвятої Трійці у Жовкві (Львівська обл.; 1720 р.), церква Собору Пресвятої Богородиці у Маткові (Львівська обл.; 1838 р.), церква Різдва Пресвятої Богородиці у Нижньому Вербіжі (Івано-Франківська обл.; 1808 р.), церква Зішестя Святого Духа у Потеличі (Львівська обл.; 1502 р.), церква Зішестя Святого Духа у Рогатині (Івано-Франківська обл.; поч. XVI ст.), церква Собору святого Архангела Михаїла в Ужку (Закарпатська обл.; 1745 р.), церква Вознесіння Господнього в Ясіня (Закарпатська обл.; 1824 р.).

Дерев’яні церкви, розташовані на теренах Польщі теж, по суті, є українськими. Вони відповідають унікальній українській традиції та свого часу використовувалися (або й використовуються) нашими земляками: церква святого Архангела Михаїла у Брунарах (Малопольське воєводство; 1830 р.), церква святої Параскеви у Квятоні (Малопольське воєводство; 1810 р.), церква Покрови Богородиці в Овчарах (Малопольське воєводство; 1653 р.), церква святого Якова в Поворознику (Малопольське воєводство, XVII ст.), церква святої Параскеви в Радружі (Підкарпатське воєводство; 1583 р.), церква святого Архангела Михаїла в Смільнику (Підкарпатське воєводство; 1791 р.), церква святого Архангела Михаїла в Туринську (Підкарпатське воєводство; 1803 р.), церква Різдва Пресвятої Богородиці в Хотинці (Підкарпатське воєводство; 1731 р.).

Джерело: Закарпаття онлайн

Реклама на сайті

Коментарі

вверх