Чемпіонат #uzhtwevent з петанку

Схоже екстремальні та нетрадиційні пересічному українцю ігри та забави входять в моду. Так на ужгородському баркемпі #uzhtwevent твітерянам, котрі з’їхались в український Париж була надана можливість позмагатись у цьому незвичному виді спорту – петанку.

Ужгород не просто так називають українським Парижем, адже саме тут базується українська федерація цього французького виду спорту. Як розказує Вікіпедія, зміст гри доволі простий, щоправда як і в кожній грі наявні свої нюанси і своєрідності.

Мета гри полягає в тому, що гравці двох команд на площадці розміром 12 на 3 чи 15 на 4 м. по черзі кидають металічні кулі, стараючись якомога ближче положити свої кулі поруч з меншою кулькою — кошонетом. При цьому металічні кулі можуть зачепити кошонет, чи збити кулю суперника, щоб відштовхнути його. Головне щоб в кінці гейму один чи декілька шарів твоєї команди виявились ближче до кошонету, ніж кулі суперника. За кожен такий шар начислюється одне очко. Гра продовжується до 13 очок.

Отже на другий день Іваном Паламарчуком (@wedmid) – найбільшим євангелистом цього виду спорту в твіттері було запропоновано всім присутнім на баркемпі прийняти участь в чемпіонаті по петанку. Охочих виявилось чимало. Було сформовано кілька команд, назви яких ще й наділені гумором. Отже назви та склади команд:

Орест Гамп
Петро Нек
Тарас Нек
Роман Голубовський
Бакань
Михайло Андріїшин
Юрій Іваськевич
Іван Паламарчук
Матьорі
Анатолій Мельник
Андрій Вовк
Володимир Стойко
Я снімаю…
Володимир Тернопільський
Тарас Демчук
Олег Піх

Відбувалось все за олімпійською схемою. Відверто кажучи гра зовсім не виглядає захопливою та динамічною, але це лише на перший погляд. Коли починаєш грати – просинається агресивне бажання виграти і вибити подалі кулі суперника. Не зважаючи на дружню атмосферу, “нічиїх” не було.
У півфіналах Орест Гамп переграли Бакань – 13:11, Матьорі обійшли Я снімаю… – 13:9. У фіналі нелегку перемогу здобули Матьорі, обігравши Орест Гамп з рахунком 9:13.
Як жартували ініціатори турніру – кубок-приз (звичайно це елітне закарпатське вино) для чемпіонів турніру забезпечили провідні блогери гал-уж нету: Михайло Андріїшин, Роман Голубовський, Іван Паламарчук.
Не сумували і дівчата, котрі хоч і не брали в руки кулі, зате класно вболівали, а Надія Власенко ще й вміло протоколювала хід всіх ігор. Не обійшлось і без точності вимірювань, спонсором яких виступила 3-метрова нитка та Яндекс.Метрика від братів Неків.

текст: Тарас Демчук
фото: Михайло Андріїшин

Реклама на сайті

Коментарі

вверх