На виставці представлені взірці закарпатського іконопису, а також роботи, подаровані музею з інших областей, наприклад, Львівщини чи Буковини, або й завезені з Росії чи Балкан.
Наївне мистецтво іконопису XVII-XVIII ст. з колекції музею несе інформаційно-образний ключ церковної традиції. Творчість професійних іконописів пов’язана з активністю іконописних шкіл у Галичині. Церкви Закарпаття у цей час задовольнялися замовними творами митців з сусідних земель – Галичини та Буковини. Після унії XVI століття, а для Закарпаття 1646 року церква як замовник почала вводити запозичення західноєропейської традиції до сакрального мистецтва зокрема.
Експозицію можна називати унікальною, адже тут присутні надзвичайні роботи кращих традицій іконопису з фондів музею, наприклад, частина Колодненського іконостасу з церкви у селі Колодне Тячівського району XV ст., відома російська ікона XIX ст. «Неопалима купина», оригінальні металеві ікони, виконані в техніці мідного литва. Деякі з робіт мають зазначених авторів, творці інших ікон так і лишились для нащадків анонімами.
Експозиція приурочена до 1025-річчя хрещення Київської Русі і покликана продемонструвати спільні ідеологічні корні наївного мистецтва іконопису, і ці корені, безумовно – християнство.